• ❤️ Valentín v ŠKD❤️

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ❤️ Valentín v ŠKD❤️.

Sviatok sv. Valentín je deň, keď si ľudia medzi sebou vymieňajú darčeky v tvare srdca. Aj deti v ŠKD vyrábali srdiečka, pre tých najdôležitejších v ich živote - pre rodičov. Všetky srdiečka boli krásne a určite aj potešili. 🥰

• ♥️VALENTÍN♥️

• Do fotogalérie bol pridaný nový album ♥️VALENTÍN♥️.

Na Valentína si žiaci navzájom pripravili krásne a úprimné valentínky. Tie vyrábali na hodinách výtvarnej výchovy, ale aj doma. To bolo radosti, keď sa žiakom valentínky rozdávali. Niektoré boli kreslené, iné lepené, niektoré zamilované, niektoré kamarátske, s podpisom i anonymné. S Valentínom bolo spojené aj perfektné a humorné filmové predstavenie v kultúrnom dome, za ktoré sa chceme poďakovať nášmu pánovi starostovi.

• Koza rohatá a jež

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Koza rohatá a jež.

Naše hodiny čítania sme si spestrili dramatickou výchovou, ktorú môžeme charakterizovať ako učenie priamym prežívaním, získavaním životných skúseností, riešením spoločných problémov. Dramatická výchova je tvorivý proces v skupine, v ktorom sa jednotlivec učí rozumieť sebe i druhým. Rozdelili sme sa na skupiny. Jedna skupina nám zahrala rozprávku Koza rohatá a jež...

• Chrípkové prázdniny

• Riaditeľské voľno - chrípkové prázdniny

Riaditeľ školy v zmysle § 150 ods. (5) Zákona č. 245 / 2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) resp. a Metodického usmernenia č. 15/2005-R z 31.10.2005 ktorým sa vydáva Plán opatrení pre základné a stredné školy a školské zariadenia pre prípad pandémie chrípky v Slovenskej republike a po prerokovaní s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Humenné poskytuje voľno pre žiakov základnej školy na dni 07.02.2024 - 11.02.2024 z dôvodu stúpajúcej chorobnosti žiakov i pedagogických zamestnancov.

Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 12.02.2024.

• Hodina biológie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hodina biológie.

Žiaci siedmeho ročníka sa na hodine biológie dozvedeli o jednotlivých zložkách potravy. Priniesli si so sebou obaly rôznych potravín a spoločne sa pozreli na ich zloženie. Roztriedili ich na potraviny s vysokým obsahom cukrov, tukov alebo bielkovín. Zisťovali, či sa v potravinách nachádzajú aj vitamíny, minerály či vláknina. Pokusom tiež zistili, že orechy sú skvelým zdrojom tukov prospešných pre zdravie človeka.

• Fašiangový karneval v MŠ.

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Fašiangový karneval v MŠ. .

Fašiangový karneval prináša radosť , zábavu a veselosť. Iba karneval je miesto plné fantázie, kde sa zabávajú princezné, anjelíci , zvieratká či šašovia. Tak tomu bolo aj v našej MŠ . Deti sa vykrúcali v tanci . Celou triedou sa niesla veselá hudba , zábava, smiech a radosť. Všetky masky boli za svoju originalitu odmenené sladkosťami.

• Karneval 🥳🤡🎉

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Karneval 🥳🤡🎉.

Fašiangy sú časom radosti a veselosti. Aj náš školský klub ožil hudbou a tancom. Deti sa na oslave konca úspešného 1. polroka v podobe karnevalu zabávali, šantili, tancovali a súťažili. Nechýbala sladká odmena a malé občerstvenie. Bolo to príjemné a zábavné popoludnie.