• Aktuálne informácie

• Milí rodičia,

určite ste v správach postrehli, že s účinnosťou od 1.5.2023 je možné dotáciu na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa opäť poskytnúť na všetky deti, ktoré navštevujú posledný ročník MŠ, alebo všetkých žiakov základnej školy.

Dotácia na stravu sa od 1.5.2023 bude poskytovať v sume:
        - pre MŠ 1,40 € - ak sa dieťa ZÚČASTNILO VÝCHOVNO-VZDELÁVACEJ činnosti a ODOBERIE obed,
        - pre 1. stupeň ZŠ 2,10 € - ak sa žiak/čka ZÚČASTNIL/A VYUČOVANIA a ODOBERIE obed,
        - pre 2. stupeň ZŠ 2,30 € - ak sa žiak/čka ZÚČASTNIL/A VYUČOVANIA a ODOBERIE obed.

Dnes boli Vašim deťom triednymi učiteľmi rozdané žiadosti na poskytnutie dotácie od 1.5.2023.

Ak sa teda Vaše dieťa stravuje v ŠJ a máte záujem, aby od 1.5.2023 poberalo dotáciu na stravovanie, túto žiadosť vypíšte a po dieťati doručte naspäť triednemu učiteľovi do 31.3.2023. Žiadosť vypíšu aj tí rodičia, ktorých deti už majú schválenú dotáciu!

Ak sa Vaše dieťa nestravuje v ŠJ a naďalej ani nebude, žiadosť nemusíte vypisovať.

Ak sa ale Vaše dieťa nestravuje a chcete, aby sa od 1.5.2023 stravovalo a malo nárok aj na dotáciu, je potrebné okrem žiadosti prihlásiť Vaše dieťa na stravovanie v ŠJ.

Ak máte viac detí, stačí vypísať a odovzdať jeden papier s ich menami.

Zároveň Vás prosím - ak máte nastavené trvalé príkazy, pravidelne posielate peniaze cez účet, využívate VIAMO a pod., skontrolujte si v platbách, dokedy máte zaplatené stravné Vašich detí, prípadne zrušte TP, aby ste zbytočne ďalej neposielali peniaze na účet ŠJ.

Poplatky za stravovanie deti ZŠ s MŠ Košarovce od 01.01.2023

Materská škola celodenná               1,45 € (desiata 0,36 €, obed 0,85 €, olovrant 0,24 €)

Základná škola 1.stupeň ZŠ            1,15 € obed

Základná škola 2.stupeň ZŠ            1,23 € obed

Cudzí stravníci a zamestnanci         3,44 €  náklady na potraviny 1,33 € + režijné náklady 2,11 €

Dotácia na stravu sa poskytuje iba tým žiakom, ktorí v zmysle 4 ods. 3 písm. b) zákona o dotáciách na dieťa, ktoré navštevuje MŠ alebo ZŠ a žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi (ďalej len „dieťa v HN“) alebo ktorej príjem je najviac vo výške životného minima (ďalej len „dieťa v ŽM“),- v zmysle 4 ods. 3 písm. c) zákona o dotáciách na dieťa, ktoré navštevuje posledný ročník MŠ alebo základnú školu a žije v domácnosti, v ktorej si ani jeden člen domácnosti neuplatnil na toto dieťa nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa, ktoré dovŕšilo šesť rokov veku a nedovŕšilo 15 rokov veku, žijúce s ním v domácnosti podľa osobitného predpisu[1](ďalej len „deti bez daňového bonusu), táto skutočnosť sa žiadateľovi podľa 4 ods. 4 preukazuje čestným vyhlásením.